Portréty, betlémy, ilustrace a volná tvorba
Hledat
Navigace: Markéta Zemanová > O sobě

O sobě

Jmenuji se Markéta Zemanová. Dětství jsem prožila v Dolní Dobrouči ( v podhůří Orlických hor).

 

Od malička jsem ráda kreslila. V roce jsem prý uměla nakreslit sluníčko.

Do 14ti let jsem byla žákyní Základní umělecké školy a kresbě a malbě jsem se často věnovala ve svém volném čase. Po základní škole jsem dojížděla na Obchodní akademii dČeské Třebové. Po maturitě jsem při zaměstnání vystudovala bakalářský obor Finanční management a později na mateřské dovolené Specializaci v pedagogice - obojí na Univerzitě Hradec Králové. Do roku 2011, vyjma doby strávené s dětmi doma, jsem pracovala jako účetní. Jsem vdaná a mám čtyři děti: Zuzanku, Adélku, Vítka a Klárku. Bydlíme v  rodinném domku v Brandýse nad Orlicí.

Malování a kreslení mě ale bavit nepřestalo. Od roku 2001 se věnuji malbě ústeckých betlémů. V prosinci 2013 jsem vystavovala svůj betlém v Galerii pod radnicí v Ústí nad Orlicí. Ráda kreslím portréty na zakázku tužkou a pastely. V letech 2012 až 2017 jsem svou volnou tvorbu vystavovala spolu s dalšími výtvarníky na Výstavě výtvarného umění v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí. V prosinci 2012 vyšlo v nakladatelství Flétna mé první leporelo Milá zvířátka. V září 2015 vyšla má vystřihovánka Pomník J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí a v listopadu vystřihovánka Uherskobrodský betlém. V roce 2017 jsem se zúčastnila výtvarných plenéru v Letohradě a v polské Niemcze. V roce 2017 jsem vstoupila do Klubu přátel umění v Ústí nad Orlicí a poté v srpnu spolu s dalšími členy vystavovala také v Galerii pod Radnicí v Ústí nad Orlicí.

Další společné výstavy: 10/2016 - Poprad Ústí nad Orlicí, 5/2017 - Zahradnictví Letohrad

Mimo to se zabývám výrobou dekorativních perníků. Ještě ráda šiji oděvy a patchworkové deky a zkouším vyrábět různé dekorace.

Tvoření mne velice naplňuje a těším se, že bude provázet i mé další roky!

 
© marketa-zemanova.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum